poniedziałek, 6 stycznia 2014

właściwości włosów

Hej dziewczyny postanowiłam że w 2014 trochę więcej będę pisać...
Jedna nie będzie to powielanie postów które można znaleźć na blogach włosowych typu
,,myje włosy baby dreamem, olejuje, używam Garnirea AK, nie używam siarczanów i silikonów,,
Będą to raczej posty strikte profesjonalne nawiązujące do struktury włosów oparte na fachowej literaturze. Oczywiście zadawajcie pytania, bardzo proszę.
Pamiętajcie że to co służy koleżance która ma piękne włosy nie musi służyć nam, pielęgnacje dopasowuje się do potrzeb włosów i skóry głowy.
Inaczej pielęgnujemy włosy kręcone grube a inaczej włosy falowane cienkie inaczej tez takie włosy podcinamy. Zupełnie inne są tez włosy proste, włosy koloryzowane wymagają zupełnie innej pielęgnacji i tym tez się tu zajmiemy.

Przy wykonywaniu zabiegów chemicznych i pielęgnacyjnych wykorzystuje się właściwości
sorpcyjne włosów, tj zdolność do wchłaniania różnych substancji. Na chłonność ma wpływ:
rodzaj wprowadzonej substancji - najłatwiej wprowadzić substancje o małych cząsteczkach i dużym powinowactwie do keratyny.
Temperatura: im wyższa tym większa chłonność.
Odczyn włosów: kwaśni obniża sorpcje, łuski są zamknięte.
Stan włosów: zniszczone i porowate (i starsze końcówki) na skutek uszkodzeń łusek mają wyższą chłonność.

Grubość włosów - jest ważna przy wykonywaniu zabiegów fryzjerskich, od grubości zależy rodzaj używanych środków stylizujących, płynów do trwałej ondulacji, oksydantów czy farb oraz dobór narzędzi tnących i linii strzyżenia.
Włosy cienkie i delikatne są wrażliwe na działanie silnych utleniaczy i reduktorów. Mocne środki do
stylingu powodują ich obciążenie. Cienkich włosów nie strzyżemy na piórko brzytwą ponieważ się rozdwajają. cdn...
2 komentarze:

  1. Dzień Dobry
    Jak wiele zaglądających tu osób, ja również chciałabym prosić o poradę. Mój naturalny kolor włosów to ciemny blond / jasny brąz. Ostatnio farbowałam INOA 7.34+6.45+6.40 (proporcja 1:1:0,5) na oxy 6% z nałożeniem na całe włosy od razu, razem z odrostem - zgodnie z zaleceniem INOA w przypadku rudości. Oczywiście wyszła dość wyraźna różnica, która zniwelowała się po około miesiącu mycia. Teraz chcę nieco zmienić tonację (miedziany mahoń, ale bez nadmiaru czerwieni) i przyciemnić włosy około 1-1,5 tonu. Myślałam żeby użyć Alfaparf 6.45 lub 7.45 (a może zmieszać), ale po pierwsze nie wiem jakiej użyć wody (3% lub 6%) żeby nie było zbyt wyraźnej różnicy na odroście (teraz około 1,5cm) oraz czy nakładać najpierw odrost i po upływie czasu na końce, czy na całość od razu? Może odrost zrobić na innej wodzie, a odrosty na innej? A może przed koloryzacją wykonać jeszcze jakiś inny zabieg? Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedź.

    OdpowiedzUsuń
  2. odpisałam w innym miejscu - zerknij na color wear i napisz co o tym sadzisz bardzo fajna opcja dla ciebie i nie niszczy!
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń