środa, 6 lutego 2013

Prepigmentacja 2 ,,Vitality's,,

Jest to technika prekoloryzacji, która jest stosowana przy farbowaniu włosów bardzo zniszczonych lub przy zmianie koloru. Włosy zniszczone nie wchłaniają farby lub wchłaniają ją nierównomiernie. Technika pozwala nanieść pigment na zniszczone, oporne na farbowanie końcówki. Proces ten czyni włosy jaśniejsze dając im intensywniejszy połysk i odporność na utratę farby. Jednocześnie zapewnia efekt równomiernego koloru nałożonego na jasną bazę. Można stosować różne sposoby, używając w tym celu różnych rodzajów produktów. Produkty polecane to farby z gotowym pigmentem: Art joy-color i Art color mousse.
Art joy color: należy wybrać odcienie ciepłe, jak najbliższe pożądanemu efektowi końcowemu np.: rudy, rudy intensywny lub miedź ruda miedź.
Sposób użycia: nanieść produkt na miejsca wymagające prepigmentacji i dokładnie wmasować. Rozczesać i wysuszyć suszarką. Natychmiast, bez spłukiwania nałożyć wybraną farbę.
Art color mousse:
Nałóż produkt bezpośrednio na włosy. Masować aż do całkowitego wchłonięcia produktu, Natychmiast bez spłukiwania, nałożyć wybraną farbę. Również w tym przypadku należy używać odcieni ciepłych zbliżonych do pożądanego koloru końcowego.
(Producenci różnie nazywają w.w zbieg Vitality’s określa go jako repigmentację)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz